Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Залученість учасників – запорука успішного тренінгу
Залученість учасників – запорука успішного тренінгу
28.11.2018 Новини вузу Перегляди: 184

Майстерність організації ефективних тренінгів має надзвичайно важливе значення у професійній діяльності сучасного менеджера, економіста, педагога. Тренінг – не лише ефективна форма здобуття нових знань і дієвий інструмент формування умінь і навичок, але й цікавий засіб спілкування й розширення досвіду. На відміну від традиційних форм навчання, тренінг передбачає якомога більшу залученість учасників у процес, їхню активну участь у пошуку шляхів вирішення поставленої проблеми, роблячи сам процес навчання значно більш цікавим та необтяжливим для сприйняття.

Саме тому, на кафедрі «Економіка, менеджмент та комерційна діяльність» у листопаді 2018 року було розпочато цикл тренінгів у рамках заснованої на базі кафедри Management & Business School «TEAM PRO», ключовими напрямами діяльності якої є засвоєння сучасних знань та практичних підходів щодо управління підприємствами, установами, організаціями, заснування власного бізнесу, здійснення аналізу зовнішнього та внутрішнього середовища підприємницької діяльності, розробки стратегії управління фірмою, проектного, фінансового, антикризового, маркетингового, інноваційного та інвестиційного менеджменту, розвитку людських ресурсів, командної роботи, формування лідерських якостей та розвитку організаційної культури. Тренінги розраховані на три цільові аудиторії: учні і студенти (основи менеджменту і бізнесу), викладачі та майбутні тренери (специфіка організації ефективних тренінгів), керівники й фахівці бізнес-структур (різноманітні практично-прикладні аспекти менеджменту і бізнесу). Тренери Management & Business School «TEAM PRO» проводять заняття з використанням сучасних вітчизняних та міжнародних методик.

Перший тренінг, присвячений основоположним питанням ефективної організації навчання у формі тренінгів, провела доцент кафедри ЕМКД Ольга Ткачук, а активну участь у ньому взяли всі викладачі кафедри. Під час заходу була презентована міжнародна методика проведення «Тренінгу для тренерів» (за матеріалами ВГО «Інститут «Республіка» та USAID).

Під час тренінгу були розглянуті базові правила організації тренінгів, підкреслено доцільність визначення очікувань учасників від тренінгу (рівень досягнення яких обов’язково слід оцінити по завершенні тренінгу), виконано вправу-криголам «Інтерв’ю».

Значну зацікавленість аудиторії викликала вправа «Інструмент самооцінки тренера», під час якої кожен з учасників мав змогу оцінити свої найсильніші і менш сильні сторони як тренера за такими складовими, як мотивація, використання простої та зрозумілої мови, процес організації тренінгу, приклади, вміння слухати, залученість учасників у процес, мистецтво публічного виступу, тайм-менеджмент.

Також було розглянуто інструментарій тренера, до якого можуть бути віднесені сам тренер (його майстерність, здатність до ефективної роботи в команді), учасники, обладнання та матеріали, техніки та програма тренінгу, визначено основні етапи тренінгового процесу. Приділено увагу специфічним аспектам роботи тренера, наприклад, роботі зі складними учасниками групи, правильному розташуванню меблів, обладнання і учасників тренінгу. 

По завершенні тренінгу наголошено на важливості оцінки кожного  тренінгу за такими критеріями: зміст та викладення матеріалу; залучення учасників у процес; наявність програми тренінгу; отримання часових рамок проведення; простота і зрозумілість мови; наведення прикладів; використання спеціальних засобів, обладнання, роздаткових матеріалів; загальна організація процесу.

 

 

 

 

 

 

 

 Під час тренінгу створюється неформальне, невимушене спілкування, яке відкриває перед групою безліч варіантів розвитку та розв’язання проблеми, заради якої вона зібралася. Тому ми впевнені, що робота бізнес-школи «TEAM PRO» буде ефективною та успішною!


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: