Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Винятковий ювілей ВИНЯТКОВОЇ ЛЮДИНИ!
Винятковий ювілей ВИНЯТКОВОЇ ЛЮДИНИ!
14.06.2016 Новини вузу Перегляди: 706

10-го червня 2016 року весь Кіровоградський національний технічний університет та видатні науковці, громадські діячі міста і України відзначали винятковий 90-річний ювілей доктора економічних наук, професора, дійсного члена Академії економічних наук України, Відмінника освіти України Леоніда Михайловича Фільштейна.

Колектив університету з захопленням сприймає кожне слово мудрого наставника. Пересічному кіровоградцю це може бути й не зрозуміло, тож всього декілька слів про насичене подіями життя ученого.

Фільштейн Л.М., 1926 року народження, фахівець з фінансів, кредиту, економіки та соціології праці. Кандидат економічних наук (1965), старший науковий співробітник (1969), доктор економічних наук (1988), професор (1989), дійсний член Академії економічних наук України (1993), Заслужений працівник народної освіти України (1992), Відмінник освіти України (1996), декан економічного факультету (1987-2003), завідувач кафедри економіки і організації виробництва (1975-1987), завідувач кафедри економіки праці та менеджменту (1987-2012), професор кафедри економіки праці та менеджменту (з 2012 року до цього часу).

Учасник Великої Вітчизняної війни (1944-1946). Має  державні нагороди: 5 орденів і 15 медалей, 6 Почесних знаків. Нагороджений орденом "За мужність" та Золотою медаллю ім. М.І. Туган-Барановського.

З 1947 р. до 1963 р. - працював на Кіровоградщині на керівних посадах в фінансових і виконавчих органах влади. З 1963 р. до 1975 р. - на керівних посадах в науково-дослідних установах. З 1975 р. очолював економічний напрям освіти й науки КНТУ. За безпосередньої участі Фільштейна Л.М. вперше в 1987 році в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування було створено економічний факультет та розпочато підготовку економічних кадрів зі спеціальностей: облік та аудит, фінанси, економіка праці, менеджмент організацій, маркетинг, економічна кібернетика, адміністративний менеджмент. З 1987 р. до 2003 р. - декан економічного факультету. Вперше в 1992 р. при економічному факультеті було відкрито аспірантуру та в 1996 р. – докторантуру з управління трудовими ресурсами, економіки праці, а в 1994 році при економічному факультеті ВАКом України було створено спеціалізовану вчену раду по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук з проблем демографії, економіки праці, соціальної економіки та політики. Був першим головою цієї Ради.

Професор Фільштейн Л.М. особисто підготував майже 30 кандидатів економічних наук, створив школу з проблем економіки праці. Він є автором 349 наукових праць, в тому числі ним опубліковано 9 монографій та 9 підручників. Під його керівництвом виконано більше 40 науково-дослідних робіт. Леонід Михайлович тривалий час був відповідальним редактором наукових збірників з демографії, економіки праці, соціальної економіки і політики та збірника з економічної науки.

На всіх ділянках роботи Леонід Михайлович зарекомендував себе відповідальним і старанним працівником, вмілим організатором, мудрим керівником, талановитим викладачем та вихователем студентської молоді. Глибокі знання проблем, аналітичні підходи до їх вирішення дозволили йому згуртувати науковців-економістів університету в процесі виконання розробленої ним концепції підготовки фахівців для галузей національної економіки.

Тож не дивно, що привітати ювіляра прийшли не лише весь науково-педагогічний персонал та адміністрація КНТУ, а й керівництво області й міста, що на 80% є випускниками Леоніда Михайловича, та представники наукової й освітньої еліти України.

Горбунов Олександр Володимирович (народний депутат України), Райкович Андрій Павлович (міський голова), Гуцул Вадим Володимирович (начальник головного територіального управління юстиції), Родіонов Олексій Володимирович (перший заступник начальника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій), Федорчак Ігор Вікторович (заступник начальника слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області), Рахуба Ніна Афанасіївна (директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської ОДА), Шеремет Сергій Вікторович (начальник фінансового управління), Догаров Олександр Васильович (начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації), Скалько Світлана Леонідівна (голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України), Міщенко Тетяна Борисівна (регіональний менеджер з управління відділеннями Кіровоградської обласної дирекції АТ Райффайзен банк «Аваль»), Кудрик Наталя Анатоліївна (начальник міського відділення АТ Райффайзен банк «Аваль») або особисто на святкуванні, або через привітальний адрес передавали найщиріші побажання довголіття та козацького здоров’я ювіляру.

 

 

 

 

 

Академія економічних наук, Київська, Харківська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська, Тернопільська, Криворізька наукові економічні школи через своїх представників передавали вітання та вдячність професору за настанови й допомогу у їх власному становленні та розвитку. Адже немає жодного економічного вузу держави, де не знали б Фільштейна Л.М. як експерта, опонента, рецензента чи наставника в наукових роботах.

Рідна кафедра професора римованими строками виразила свою вдячність та шану:

Пливуть літа, минає час.
Хто поспішає, Хто поволі.
ТВОРЦІ є завжди серед нас,
З усмішкою піймавши долю.


Бажання було перш за все
Робити так, щоб серцю мило.
Знання і Якість над усе,
Щоб вирувало і кипіло.


За весь невпинний, складний шлях
Вершин немало покорилось.
Та невгамовний душі стяг...
Хотілось ще... і ще хотілось.


У Вас чимало орденів,
Та ними геть і не хизуєте,
У серці щирість: Все зумів!
І досвід цей усім даруєте.


«За мужність» орден є
Й медаль Тугана-Барановського
Бажаєм власну розпочати:
«ФІЛЬШТЕЙНА ВСЕПЕРЕМОЖНОГО».


Доктор, професор, освіт Відмінник,
І член великих Академій,
Усіх же звань не вмістить вірш –
Одне є слово – мудрий ГЕНІЙ.
Такий він завжди серед нас –
Розумний, добрий, духом сильний.
Наш «Устинівський козак» -
Двигун КНТУ невпинний!


Так же зумів всіх захопить,
Що навкруги все завертілось.
На «рівні» кафедра стоїть
Та так, як саме Вам хотілось.


Проситься знаменна дата,
До Вас з’явилась на поріг.
Для нас – нагода вдячність передати,
А Вам – почути щирий наш привіт.


Хай обминають Вас тривоги,
Хай Бог дасть щастя на путі,
Хай світла, радісна дорога
Завжди Вам стелиться в житті!


Хай факультет Наш процвітає
І радує Вас повсякчас!
І хай на менеджмент вступає,
Всяк, в кого розум не угас!


Тож не старійте і не знайте
В життя ні смутку, ані бід;
У серці молодість плекайте,
Живіть ще СТО щасливих літ!

Хай же Господь почує всі вдячні слова в адресу іменинника та справдить всі побажання, подарує йому міцне здоров’я, світлий розум та довгі роки плідної наукової роботи в стінах Кіровоградського національного технічного університету!

Матеріал підготувала: Анна Доренська


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: