Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Українсько-польські перехрестя
Українсько-польські перехрестя
08.11.2017 Новини вузу Перегляди: 370

На початку листопада відбулася спільна кураторська година (що стала вже традицією для майбутніх фахівців-документознавців), присвячена поїздці до Польщі. У жовтні студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» взяли участь у міжнародному проекті «Назад у майбутнє – формуємо спільну пам'ять». Ініціатором і організатором поїздки стала старший викладач кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи Мехеда Аліна Миколаївна, яка викладає польську мову для студентів. З польської сторони головним організатором та куратором проекту стала Наталя Ткаченко, представник MDSM (Міжнародний дім зустрічі молоді). Учасники проекту представляли не тільки наш університет, а й всю Україну. Під час зустрічі ініціативна група підготувала цікаву презентацію своєї подорожі: відвідування визначних місць Львова та Кракова; обмін враженнями та досвідом, який отримали від семінарських занять та спілкування зі студентами Польщі.

Програма проекту включала такі заходи:

Екскурсії (доповідачі: Тетяна Чепа, Анна Почтарук, Юлія Курпіль, Михайло Орлик, Тетяна Гдешинська, Єлизавета Бабич, Валентин Шмарин).

Зустрічі з відомими істориками Польщі.

Практичні заняття з редактором журналу «Нова Східна Європа».

Дебати, присвячені урокам історичної пам’яті.

Найбільш зворушливою була розповідь учасників про відвідування Державного музею Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. За словами Тетяни Чепи, ця екскурсія перевернула погляди на життя кожного відвідувача, змусила по-іншому оцінювати історичні події.

Змістовною була доповідь Михайла Орлика про Ягелонський університет у Кракові, в якому проводилися журналістські заняття з написання наукових статей для учасників проекту. Слід зазначити, Ягелонський університет – один з найстаріших університетів Європи і є одним з  найпрестижніших університетів Польщі. За загальнопольськими рейтингами він займає перші місця у категоріях інноваційності, престижу навчання, наукового потенціалу, умов навчання, рівня інтернаціоналізації та привабливості серед роботодавців. Тож для майбутніх фахівців спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» творчі зустрічі з представниками цього відомого університету стали безцінним досвідом.

Незабутніми враженнями наших мандрівників стали прогулянки вулицями нічного Кракова, спільні ігри та вечори з польськими студентами.

Ця зустріч сприяла створенню дружніх і теплих міжнародних зв’язків. Молодь обох країн предстала у ролі «народних дипломатів», які прокладають місток до взаємопорозуміння у складних історичних подіях.


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: