Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Участь у проектах - перспективний шлях для талановитої молоді!
Участь у проектах - перспективний шлях для талановитої молоді!
12.07.2017 Новини вузу Перегляди: 491

У сучасному світі однією з ключових професійних компетенцій висококваліфікованих фахівців у сфері економіки  та управління є здатність ефективно керувати проектами різного масштабу. На факультеті економіки та менеджменту традиційно велика увага приділяється вивченню таких дисциплін, як "Управління проектами", "Проектний аналіз".  У рамках вивчення курсу з управління проектами ми запропонували Євгенію Новосьолову, магістру спеціальності "Організація комерційної діяльності у сфері послуг та торгівлі" поділитися власним позитивним досвідом щодо участі у проектах та надати відповіді на декілька питань:

1. Наскільки актуальною є участь у різноманітних проектах для нашої молоді? Чи мають молоді люди бажання брати участь у проектах?

- На сьогоднішній день участь у різноманітних проектах – прекрасний шлях для молоді, щоб проявити себе та показати свої таланти, здібності та вміння. Тоді не Вам потрібно буде шукати роботодавця – роботодавець сам шукатиме Вас! Якщо у Вас є таланти, організаторські, підприємницькі чи інші здібності, але Ви їх ніяким чином не показуєте оточуючим – то у Вас є всі шанси на «свободную кассу» та на дощечку для ковбаси у вигляді диплому.

На жаль, молодь не розуміє цього і відштовхується від принципу «а що мені з того буде?». Справа в тому, що постояти на мітингу за 200 гривень – тут логічний ланцюжок «дія-результат» максимально короткий, а побачити перспективу самоактуалізації, позиціонування, роботи на імідж здатні одиниці. І ці одиниці – дуже затребувані на ринку праці.

2. Розкажіть про свій власний досвід участі у проектах.

Мій особистий досвід розпочався із реалізації проекту «Umbrella Sky». Я взяв участь у конкурсі фонду «Перспектива» Артема Стрижакова, виграв грант на реалізацію своєї задумки. Це був цінний досвід – досвід написання проекту, формування та виконання кошторису, перемовин з людьми, взаємодії з владою, бізнесом, громадськістю.

 Цей досвід я спробую масштабувати для великого та амбітного проекту реконструкції комплексу «Пантери». Ми з командою пишемо та подаємо заявки на різноманітні конкурси, брали участь у «громадському бюджеті», ведемо перемовини з бізнесменами, депутатами. Скільки би часу на це не довелося витратити – рік, два, три – ми розуміємо, що такі масштабні проекти не даються легко і рішуче налаштовані йти до переможного кінця!

Окрім того, сьогодні в мене є можливість готувати, подавати та реалізовувати проекти в іншій сфері - в департаменті інфраструктури та промисловості Кіровоградської облдержадміністрації. Директор департаменту Олександр Корнюша має сучасне та прогресивне бачення цього процесу, за його підтримки я робитиму все можливе, щоб просунути наш регіон в питаннях боротьби за кредити, гранти та субвенції. Цей процес дуже складний і довгий, потребує серйозної підготовки по збору даних, підготовки серйозних проектних пропозицій. Але це теж свого роду масштабування попереднього досвіду. Все ж розпочиналося з парасольок, які й досі прикрашають Дворцову.

3. Чи багато можливостей (пропозицій) щодо участі у проектах існує у даний час на рівні міста, області, України, із залученням зарубіжних партнерів?

Так. Більш ніж. Я би сказав, що це є перманентна можливість. Починаючи від міні-грантів по 3-5 тисяч євро для громадських організацій і закінчуючи мільйонами євро в демонстраційних проектах європейської ініціативи «Угода мерів». Треба лише брати участь. Можливо, 9 разів у Вас не вийде, на 10-й Ви переможете. У нас є міста в області, які довели тезис «стучащему отворяют». Це і Новоукраїнка, і Олександрія, і Новомиргород, і Мала Виска. Доводилося спілкуватися з начальником нашого, Кіровоградського управління економіки Андрієм Паливодою. Дуже радує те, що і моє рідне місто бере курс на роботу по залученню коштів «не з бюджету». А молоді спеціалісти в цій області будуть все більше і більше затребувані.

До того ж, не знаю де як, але у нас на факультеті економіки та менеджменту Ви можете звернутися до декана Володимира Зайченка, Вам обов’язково допоможуть та підкажуть, де та яким чином використати свої таланти. На рівні університету чимало роботи в сфері участі в різноманітних проектах та залучення студентів у ці процеси здійснюється проректором Олександром Левченком. Треба лише не стояти на місці, а завжди рухатись вперед і шукати можливості, а не чекати, що хтось Вам їх сам принесе на «блюдечке с голубой каемочкой» !

4. Як Ви вважаєте, що найбільше заважає нашій молоді бути активною та брати участь у проектах?

Лінь, пасивність, страх відповідальності, відсутність здорових амбіцій. Але світ сьогодні дуже жорсткий та конкурентний. Якщо Ви не рухаєтесь вперед, не самовдосконалюєтесь, то Вас швидко обженуть інші, більш активні та цілеспрямовані.

5. Що б Ви могли порадити для молодих людей, які бажають спробувати взяти участь у будь-якому проекті вперше?

Просто брати участь. Головне – розпочати. Ну і, певна річ, - ніколи не здаватися! У нас є щорічний конкурс проектів «Громадський бюджет» та конкурс грантів від фонду Артема Стрижакова – будь ласка, прекрасні можливості розпочати! Вперед і нехай вас супроводжує удача!


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: