Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини освіти Студентське самоврядування: кроки на шляху до самосвідомості
Студентське самоврядування: кроки на шляху до самосвідомості
10.02.2016 Новини освіти Перегляди: 690

 Лютий 2016 року розпочався тренінгом на базі Кіровоградського національного технічного університету для представників органів студентського самоврядування вишів Кіровоградщини та Черкащини. Співорганізаторами заходу є Міністерство освіти і науки України спільно з провідними молодіжними студентськими організаціями, а учасниками стали студенти 15-ти навчальних закладів.

Студрада Кіровоградського національного технічного університету виступила одним з організаторів проведення тренінгу з серії «STUD ACTIVE» в нашому місті.

«Студентське самоврядування є важливою ланкою в житті і діяльності університету, тому представники студентського самоврядування повинні знати свої права та можливості, – зазначає студректор університету Тетяна Чепа. – Подібні тренінги несуть багато користі для студентів, які беруть активну участь у студентському житті та управлінні, адже дають змогу зрозуміти різні аспекти роботи органів студентського самоврядування, дізнатися, як покращити і забезпечити цікаве і корисне життя студентів. Досвід, яким діляться студенти різних ВНЗ України, допоможе Студентській раді нашого університету в подальшій роботі та самовдосконаленні».

Всеукраїнська серія тренінгів «STUD ACTIVE» ставить за мету створення у вищих навчальних закладах дієвого студентського самоврядування, надання практичних навичок щодо участі студентів у вдосконалені організації навчального процесу, реалізації студентських проектів, створення студентських медіа, а також участі студентів у забезпеченні прозорості діяльності вищих навчальних закладів.

Розробники програми тренінгів зібрали весь найкращий досвід ВНЗ країни з вирішення усіх основних проблемних моментів студентським життя та самоврядуванням.

«Корисними й цікавими є роз’яснення в.о. першого Віце-президента Української асоціації студентського самоврядування Олександри Новик про правові та організаційні аспекти діяльності студентського самоврядування у вищому навчальному закладі відповідно за Закону «Про вищу освіту» 2014 року та про взаємодії органів студентського самоврядування з адміністрацією вищого навчального закладу, - зазначає голова Студентської ради факультету економіки та менеджменту Вікторія Козодой. - Розгляд питань впливу органів студентського самоврядування на організацію навчального процесу і якість освіти; організації виборів студентського самоврядування; шляхи подолання корупції у вищих навчальних закладах; взаємовідносини зі студентськими профспілками, робота студентських медіа, фінансування студентського самоврядування є актуальними і потребують детального вивчення та ефективного вирішення».

Позитивний досвід участі у таких заходах дозволяє студентам факультету економіки та менеджменту КНТУ більше дізнатися про особливості ефективної співпраці з органами державної влади і місцевого самоврядування, громадськими організацями, брати безпосередню участь у процесі прийняття управлінських рішень в органах влади. Особливо приємно відмітити, що на сьогоднішній день багато випускників та працівників факультету економіки та менеджменту є депутатами Верховної Ради України, обласної, міських та районних рад різного скликання (зокрема, Горбунов О.В., Зайченко В.В., Кур"ян А.С., Левченко О.М., Линченко М.Д., Онул Л.А., Осєтров Г.І., Шамардін О.С. та ін.), беруть участь у роботі профільних комітетів і комісій, виступають політичними радниками, консультантами, помічниками народних депутатів тощо.

Як зазначили активні студенти вузу, період зимових канікул є плідним часом для напрацювання ідей та закладення фундаменту майбутніх проектів. Так, вже подані заявки на участь у Студентському антикорупційному форумі, що відбудеться 26-28 лютого, за підтримки Кіровоградської міської ради, експертів державних установ по боротьбі з корупцією (НАБУ, антикорупційна прокуратура, комітет ВРУ з питань запобігання і протидії корупції тощо) та представників неурядових організацій. Складений графік, вибудований чіткий план, розписані обов’язки та намічені контрольні точки розбудови студентського творчого, спортивного і навчального життя в КНТУ.

Адже для кожного студента роки навчання – злітна смуга, саме той вирішальний етап, коли формується не лише професіонал своєї справи, а й свідомий громадянин нашої держави. Нема коли гаяти часу!


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: