Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – УСПІХ –САМОМЕНЕДЖМЕНТ
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – УСПІХ –САМОМЕНЕДЖМЕНТ
13.05.2016 Новини вузу Перегляди: 648

Звичним для всіх є твердження, що вищі навчальні заклади дають освіту та майбутню професію, але реалії життя доводять дещо інше. Так, навчання в КНТУ – це шлях в усі професійні сфери, але це ще й можливість відчути й спробувати себе у сфері науки (активна робота Студентського наукового товариства), в якості літератора й публіциста (постійно діючий літературний клуб, газета «Студентський вісник», теле-радіо центр), політика й громадського діяча (розвинена система студентського самоврядування й існування волонтерської організації), театрала чи артиста (команда КВК, танцювальний, вокальний, театральний гуртки), любителя здорового способу життя чи професійного спортсмена (атлетичні зали та цілий ряд спортивних секцій: волейбол, баскетбол, футбол, легка та важка атлетика, боротьба, настільний теніс, шахи, секція гирьового спорту). Не можна оминути й різноманітне дозвілля з конкурсами, квестами, брейн-рингами, подорожами та екскурсіями, що теж формує, муштрує й загартовує характер юних першокурсників та перетворює їх у сучасних професіоналів.

Як зазначає заступник декана факультету економіки та менеджменту з виховної роботи Олексій Васильович Заярнюк: «Все це стимули, які має кожний студент нашого факультету. Стипендія, пільги, високий рівень якості навчальних послуг, громадське життя, студентське дозвілля – все це стимули. Адже у широкому розумінні стимул - це спонукання до дії. Він виступає причиною, що зацікавлює людину у здійснені певної діяльності. (Правда, з латинської «стимул» - це батіг, а у Стародавньому Римі це був загострений прут або палиця.) Деканати й виш прагнуть і створюють умови для росту студента: як професійного, так і духовного. Але гіркий досвід попередніх поколінь показує, що лише зовнішнє спонукання не дає бажаного результату, може взагалі визвати звикання й не «стимулювати» до дій. Тож деканат взяв на озброєння сучасні підходи до формування ефективних менеджерів і мінімум щомісячно (або й кожного тижня) студенти мають можливість переймати досвід успішних людей та осягати секрети самоменеджменту та самореалізації».

Травневий тренінг, організований деканатом факультету за ініціативи голови студради університету Тетяни Чепи, був незвичним, і це дає йому шанс на сприйняття та успішність реалізації. Для студентів факультету була проведена відкрита лекція «Мотивація для життя». Адже мотив (на відміну від стимула) – це той життєвий внутрішній стрижень, що не дає всидіти на місці і змушує студента формувати себе й досягати омріяної  цілі.

Двогодинний інтерактивний майстер-клас для студентів факультету провів відомий український професійний коуч, мотиваційний спікер Андрій Руденко. Приклади власного життя, життя відомих діячів минулого й сьогодення розкривали й вимальовували перед слухачами реальні перспективи, які кожен, не озираючись навкруги, просто міг би згаяти, опустивши руки.

«Успіх – це те місце, де практика й дія зустрічаються з можливостями, – звертався лектор до аудиторії. - У Вас уже багато є, вуз створює можливості, життя дарує Вам час та молодість, тож від Вас самих вимагається не так і багато – дійте, а успіх уже чекає на Вас». 

Зі слів засновника школи «Успішна молодь», кожному необхідно 5 простих речей: 1. – вибрати напрям; 2. – вивчити досвід фахівців; 3. – скласти власний план дій; 4. – розбити план та етапи й визначити терміни; 5. – щоденно діяти за планом.

Як діляться враженням студенти: «Ніби ж все занадто просто, але як показує час та історія, це таки діє! Ми сьогодні чули багато фраз, які неодноразово вже чули раніше, в рамках вивчення дисциплін. Можливо, за прагненнями вчасно здати СРС, ОДЗ чи реферати, ми просто не помічали реальності порад та навчання. Можливо, прагнення отримати оцінку трохи затьмарювало реальну користь отримуваних знань. А тут молодий лектор, простими і доступними словами пояснює сутність ефективної мотивації,  і чомусь проймаєшся вірою й хочеш діяти! Вчасний майстер-клас, адже перед сесією кожен винесе в душі справжню мотиваційну іскру, що точно допоможе. Головне, що кожен студент сьогодні усвідомив: вони йдуть разом «ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – УСПІХ – САМОМЕНЕДЖМЕНТ!»

Матеріал підготувала: Анна Доренська

Корисні посилання: Персональний сайт Андрія Руденка - http://andreyrudenko.com/


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: