Специфіка викладацької роботи вимагає постійної самоосвіти, дослідження і оволодіння практичних навичок у своїй галузі.
17-19 жовтня 2016 року у нашому місті проходив тренінг в рамках правозахисної програми для внутрішньо переміщених осіб «Перспективи на ринку праці», яка стартувала у трьох областях України, у партнерстві із Естонським жіночим ресурсним дослідницьким центром (ENUT) і при фінансовій підтримці Міністерства іноземних справ Естонії. Сам Проект спрямований на сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській, Запорізькій та Львівській областях – із використанням досвіду Естонії. В якості викладачів на тренінгу були Реєт Лайя, національний експерт з гендерних питань Європейського Інституту гендерної рівності, керівник ENUT та Андрес Палінг, тренер, бізнес-консультант, керівник консалтингової компанії, м. Таллінн, Естонія.
|
|
Наталія Глевацька, доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ФЕМ КНТУ ділиться враженнями від участі у тренінгу:
«Пошук відповідей на питання кращих практик ведення бізнесу привів мене на тренінг з Менторства. Менторство – це один із методів навчання персоналу, коли більш досвідчений співробітник ділиться своїми знаннями, вмінням, навичками зі своїми колегами н визначеного часу. Це механізми роботи он-лайн, практики освіти дорослих, пошук собі «наставника» і радника серед успішних професіоналів своєї справи. Зазначена програма для українців нова, її позитивний європейський досвід доцільно вивчати, адаптувати та впроваджувати в Україні.
В рамках тренінгу я була учасником круглого столу за участі експертів із Таллінна (Естонія) та Києва (Україна), а також представників влади і громадських організацій та журналістів. Під час круглого столу йшла мова про досвід Естонії у сфері застосування менторських програм та інформаційно-комунікаційних технологій для покращення ситуації на ринку праці. 19 жовтня 2016 року я прийняла участь в грі «Cashflow» (англ. «Грошовий потік»). В цілому, маса позитивних емоцій, вражень нових знайомств та цікавої інформації. Всього в одному пості не викладеш. Хочеться поділитись інформацією про особливості залучення фінансів від міжнародних донорів; соціальний бізнес; неформальну освіту та механізми створення громадських організацій. Тому, прошу шановне товариство дати мені трохи часу, щоб продовжити опис результатів тренінгу. До зустрічі!»
|
|
За результатами заходу Наталія Глевацька отримала сертифікат проходження тренінгу за темою: «Innovation technologies for adaptation of internally displaced persons (foremost women) to local labour markets».
Необхідно підкреслити, що активізація міжнародної співпраці викладачів і студентів кафедр факультету у даний час є надзвичайно актуальною в контексті посилення тенденцій глобалізації та проголошеного курсу європейської інтеграції України. Участь у різноманітних заходах спільно із зарубіжними партнерами дозволяє отримати безцінний досвід, який у подальшому може бути успішно адаптований до вітчизняних реалій.