Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини освіти Перспективи на ринку праці (досвід Естонії)
Перспективи на ринку праці (досвід Естонії)
21.10.2016 Новини освіти Перегляди: 559

Специфіка викладацької роботи вимагає постійної самоосвіти, дослідження і оволодіння практичних навичок у своїй галузі.

17-19 жовтня 2016 року у нашому місті проходив тренінг в рамках правозахисної програми для внутрішньо переміщених осіб «Перспективи на ринку праці», яка стартувала у трьох областях України, у партнерстві із Естонським жіночим ресурсним дослідницьким центром (ENUT) і при фінансовій підтримці Міністерства іноземних справ Естонії. Сам Проект спрямований на сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській, Запорізькій та Львівській областях – із використанням досвіду Естонії. В якості викладачів на тренінгу були Реєт Лайя, національний експерт з гендерних питань Європейського Інституту гендерної рівності, керівник ENUT та Андрес Палінг, тренер, бізнес-консультант, керівник консалтингової компанії, м. Таллінн, Естонія.

Наталія Глевацька, доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ФЕМ КНТУ ділиться враженнями від участі у тренінгу:

«Пошук відповідей на питання кращих практик ведення бізнесу привів мене на тренінг з Менторства. Менторство – це один із методів навчання персоналу, коли більш досвідчений співробітник ділиться своїми знаннями, вмінням, навичками зі своїми колегами н визначеного часу. Це механізми роботи он-лайн, практики освіти дорослих, пошук собі «наставника» і радника серед успішних професіоналів своєї справи. Зазначена програма для українців нова, її позитивний європейський досвід доцільно вивчати, адаптувати та впроваджувати в Україні.

В рамках тренінгу я була учасником круглого столу за участі експертів із Таллінна (Естонія) та Києва (Україна), а також представників влади і громадських організацій та журналістів. Під час круглого столу йшла мова про досвід Естонії у сфері застосування менторських програм та інформаційно-комунікаційних технологій для покращення ситуації на ринку праці. 19 жовтня 2016 року я прийняла участь в грі «Cashflow» (англ. «Грошовий потік»). В цілому, маса позитивних емоцій, вражень нових знайомств та цікавої інформації. Всього в одному пості не викладеш. Хочеться поділитись інформацією про особливості залучення фінансів від міжнародних донорів; соціальний бізнес; неформальну освіту та механізми створення громадських організацій. Тому, прошу шановне товариство дати мені трохи часу, щоб продовжити опис результатів тренінгу. До зустрічі!»

За результатами заходу Наталія Глевацька отримала сертифікат проходження тренінгу за темою: «Innovation technologies for adaptation of internally displaced persons (foremost women) to local labour markets».

Необхідно підкреслити, що активізація міжнародної співпраці викладачів і студентів кафедр факультету у даний час є надзвичайно актуальною в контексті посилення тенденцій глобалізації та проголошеного курсу європейської інтеграції України. Участь у різноманітних заходах спільно із зарубіжними партнерами дозволяє отримати безцінний досвід, який у подальшому може бути успішно адаптований до вітчизняних реалій.  


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: