Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Бажаєш бути ближче до Європи - вивчай історію та іноземні мови!
Бажаєш бути ближче до Європи - вивчай історію та іноземні мови!
10.10.2016 Новини вузу Перегляди: 832

 

У вересні 2016 року декан ФЕМ Володимир Зайченко, завідувач кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи, професор Василь Орлик та доцент кафедри Світлана Орлик прийняли участь у роботі Міжнародного нумізматичного форуму у місті Августов (Польща). Організаторами форуму виступили Університет в Білостоку (Польща), Польське нумізматичне товариство та Кіровоградський національний технічний університет, який має діючі договори про співпрацю з вищевказаними польськими партнерами.

Плідна тісна співпраця дозволяє проводити наукові зустрічі на постійній основі (зокрема, аналогічний форум проводиться вже вчетверте). Попередній захід - Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми нумізматики у системі спеціальних галузей історичної науки» - відбувся у червні 2016 року на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, одним із співорганізаторів якої традиційно виступає кафедра суспільних наук, інформаційної та архівної справи Кіровоградського національного технічного університету.

У роботі форуму «Pieniądz i mennice» брали участь науковці з шести країн: України, Білорусі, Словакії, Польщі, Литви, Румунії. 

При цьому найбільшою за чисельністю серед представлених країн була делегація від ВНЗ України. Зокрема, постійним учасником наукових заходів з нумізматики є ректор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету, доктор історичних наук, професор Коцур Віктор Петрович, який цього разу презентував власні дослідження за актуальною темою: "Методологічні проблеми сучасних нумізматичних досліджень: матеріали «чорної» археології і наукові дослідження".

Ефективна взаємодія науковців нашого університету на основі укладеного договору про співпрацю з такими потужними науковими центрами, як Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет, в якому створено та функціонує Навчально-науковий центр з проблем нумізматики та грошового обігу, а також координація дій з Інститутом історії України НАНУ, Національним музеєм історії України, саме й дозволяє спільно організовувати й проводити подібні наукові заходи на високому рівні.

Координатором української делегації виступив Орлик Василь Михайлович (тема доповіді "Монети Тевтонського ордену у складі скарбу знайденого на околицях м. Дубно Ровенської області в березні 2015 року"), а також від Кіровоградського національного технічного університету брали участь у форумі Зайченко Володимир Васильович (тема доповіді "Випуски золотих монет Національним банком України"), Орлик Світлана Владиславівна (тема доповіді "Облігації державних військових позик в Російській імперії (1914-1917 рр.)"), аспіранти і студенти кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи.

 

У роботі форуму брав участь випускник аспірантури кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи ФЕМ КНТУ Бойко-Гагарін Андрій Сергійович, який два роки тому успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. Цікаво відзначити, що першим опонентом на вказаному захисті дисертації виступав Віце-Президент Польського нумізматичного товариства, доктор габілітований, професор Університету в Білостоку Кшиштоф Філіпов. Нині Андрій Сергійович - провідний науковий співробітник відділу нумізматики Національного музею історії України (м. Київ). На вересневому форумі він  представив наукову роботу на тему: "Фальсифікація монет і банкнот у Польських землях у складі Російської і Німецької імперій за матеріалами української дореволюційної газетної періодики".

Як відзначає професор Василь Михайлович Орлик: "Усі презентації на форумі були надзвичайно змістовними та цікавими. Організація форуму сприятиме координації діяльності, поглибленню інтеграції та співпраці, посиленню наукового і культурного обміну між науковцями у сфері історії і нумізматики країн Центральної та Східної Європи. За результатами роботи форуму буде опублікований збірник наукових праць викладачів, аспірантів і студентів, що особливо важливо для інтеграції у європейський науковий простір.

Приємно усвідомлювати успіхи і високі досягнення наших колишніх аспірантів і здобувачів кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи у науковій і професійній сферах. Це ще раз підтверджує актуальність і затребуваність наших спеціальностей на ринку праці, можливість досягнути значних результатів та наявні перспективи успіху на професійній ниві!"

Декан ФЕМ Володимир Васильович Зайченко підкреслює: "В контексті європейської інтеграції України володіння мовами країн Євросоюзу надає високі шанси для участі у міжнародних програмах і проектах, підвищує конкурентні переваги фахівця як у межах нашої держави, так і в інших країнах. Так, знання польської мови на високому або принаймні достатньому рівні дозволяє нашим викладачам і студентам систематично здійснювати робочі поїздки до Польщі, проходити стажування, брати участь у багатьох наукових заходах. Нещодавно, у липні 2016 року студентки магістратури кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи Тетяна Чепа та Оксана Шпортун пройшли стажування у рамках проектної школи "Я лідер" у Польщі, а зараз на стажуванні за програмою "Study Tours to Poland" перебуває студентка третього курсу кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Катерина Баранова. Тож усім нашим колегам і студентам, які бажають бути ближчими до Європи, радимо активно залучатися до вивчення іноземних мов, а ми, в свою чергу, всіляко цьому сприятимемо!"

Форум проводився на базі колишнього офіцерського яхт-клубу армії Речі Посполитої на березі мальовничого озера. Надзвичайні краєвиди, екскурсії по історичних місцях та дружня атмосфера залишили незабутні враження у всіх учасників форуму! 

Українська делегація у рамках форуму також відвідала своїх колег у столиці братньої Литви Вільнюсі.

 

Матеріал підготувала: Ольга Ткачук


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: