Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини освіти Науковці дванадцяти країн на міжнародному конгресі в Румунії
Науковці дванадцяти країн на міжнародному конгресі в Румунії
19.10.2018 Новини освіти Перегляди: 401
10-15 жовтня 2018 року науковці дванадцяти країн світу зустрілися в Румунії на ІV Міжнародному конгресі з нумізматики. На запрошення Румунського нумізматичного товариства у науковому заході брали участь декан факультету економіки та менеджменту ЦНТУ Зайченко Володимир Васильович і завідувач кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи Орлик Василь Михайлович. У складі делегації від України брали участь ректор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди», академік НАПН України, доктор історичних наук, професор Коцур Віктор Петрович та завідувач кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член-кореспондент НАПН України, доктор історичних наук, професор Капелюшний Валерій Петрович.
 
Цьогорічний конгрес зібрав понад 60 вчених, експертів в області нумізматики і колекціонерів з Румунії, Німеччини, Угорщини, Польщі, Болгарії, України, Грузії, Росії, Словаччини, Сербії, Греції, Великобританії, Молдови. Конгрес присвячений  одразу декільком ювілейним датам - 115 років від дня створення Румунського нумізматичного товариства і 40 років з моменту створення відділення нумізматики у місті Брашов. Медалі, значки, банкноти, документи, книги, філателістичні експонати, які відображають віхи в історії, можна було побачити на виставці в культурному центрі "REDUTA".
Організаторами заходу виступили Румунське нумізматичне товариство, Брашовське відділення, Міська рада міста Брашов та Культурний центр "REDUTA".
Необхідно відзначити, що участь у проведенні та безпосередня організація наукових заходів з нумізматики міжнародного рівня вже стала традицією для кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи ФЕМ ЦНТУ, завдяки наявності потужної наукової школи, яку сформував і продовжує активно розвивати завідувач кафедри, професор Орлик Василь Михайлович. Упродовж останніх років наукові здобутки у галузі нумізматики були гідно представлені на міжнародних наукових форумах у Литві, Словаччині, Румунії, Польщі, Білорусі, Україні.
Під час цьогорічного конгресу Василь Михайлович був запрошений бути ведучим п'яти секційних засідань та виступив з доповіддю на тему: "Знахідки в Україні монет держави хрестоносців Кіпру". Тема доповіді, з якою виступив декан ФЕМ Володимир Зайченко: "Військова символіка на коммеморативних монетах Національного банку України".
Під час конгресу науковці різних країн не лише плідно поділилися власними науковими здобутками, але й намітили шляхи співпраці щодо підготовки студентів, проходження практики за кордоном, організації наступних спільних заходів.
 

 


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: