Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Монети можуть розмовляти?
Монети можуть розмовляти?
13.11.2015 Новини вузу Перегляди: 1246

Монети можуть розмовляти?

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція в КНТУ

Нещодавно в Кіровоградському національному технічному університеті відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Актуальні проблеми нумізматики у системі спеціальних галузей історичної науки». Конференція стала результатом наукової співпраці КНТУ, Інституту історії України НАН України, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету, Національної спілки краєзнавців України та Інституту археології НАН України. У роботі взяли участь науковці з навчальних закладів України, Польщі, Білорусії, наукові співробітники з Національного музею історії України, музею Національного банку Литви, історико-етнографічного заповідника «Переяслав», національного заповідника «Глухів» та історико-культурного заповідника «Межибіж», краєзнавці, дослідники-колекціонери та студенти і аспіранти.

Новина про те, що у нашому університеті проводиться наукова нумізматична конференція здивувала громадськість міста, а втім, у привітальному слові під час відкриття конференції проректор з наукової роботи, д. е. н., проф. Олександр Левченко зазначив: «Наш університет відомий як осередок технічних наук, і дуже важливо, що саме в нашому навчальному закладі розвивається новий напрямок спеціальних історичних досліджень, такий як нумізматика. Це завдяки тому, що в КНТУ успішно функціонує підготовка фахівців зі спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність», де вивчають спеціальні історичні дисципліни».

Робочі секції працювали за такими напрямками: нумізматика доби Античності та Середньовіччя; нумізматика Візантійської імперії та країн Сходу; нумізматика Нового та Новітнього часу; нумізматика та спеціальні галузі історичної науки.

Фундатором і організатором конференції міжнародного рівня став завідувач кафедри суспільних наук та документознавства, д. і. н., проф. Василь Орлик. Учений відмітив, що монета, як специфічне історичне джерело в руках досвідченого дослідника може бути досить красномовним свідком минулих епох. Саме завдяки зображенням та надписам на монетах ми можемо мати уявлення про культурний, економічний та соціальний розвиток країн і народів».

Виступи учасників конференції були дуже цікавими, адже говорилось про нумізматичні археологічні знахідки (скарби), розглядалися типи монет різних історичних епох, обговорювалися проблеми грошового обігу та питання методології наукових досліджень даної галузі. Нумізматика, об’єднавши представників різних спеціальностей і національностей, стала новою сходинкою до плідних міжнародних контактів.


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: