Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини освіти Державотворець Кіровоградщини - 2019
Державотворець Кіровоградщини - 2019
08.10.2019 Новини освіти Перегляди: 94

Восени 2019 року Дарина Карабанова, студентка групи ЕП-19 кафедри економіки та підприємництва ФЕМ ЦНТУ брала участь у програмі особистісного та професійного розвитку молоді "Державотворець Кіровоградщини".

За результатами соціологічного дослідження «Молодь України – 2018», проведеного ТОВ «Перша рейтингова система» на замовлення Міністерства молоді та спорту України, 55,5 % опитаної молоді вважає, що ніяким чином не може вплинути на те, що відбувається в Україні. Якщо проаналізувати згідно з проведеним дослідженням цінностей української молоді, то переважно у всіх вікових груп відслідковується важливість самореалізації та самовдосконалення, а серед пріоритетів – бажання знайти свій життєвий та професійний шлях. При цьому лише 9,3% молодих людей протягом останніх трьох років брали участь у заходах, навчаннях, зорієнтованих на самовдосконалення особистості.

Саме тому програма «Державотворець» була покликана показати молоді, що їх особисті та професійні досягнення впливають на успіх усієї країни. Програма була створена в 2018 році та відбувалась на національному рівні у форматі стажування в органах державної влади. Випускниками програми стали 100 молодих людей із усіх областей України (з нашої області - це Грищенко Владислав). Організаторами виступили Міністерство молоді та спорту України, громадська організація «Українська академія лідерства», за підтримки проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI).

У травні 2019 року програму було розширено з метою особистісного та професійного розвитку молоді, ознайомлення з функціонуванням не лише органів державної влади, а й бізнесу, громадського сектору, міжнародних інституцій, засобів масової інформації та їх впливу на процеси державотворення.

У липні 2019 року відбувся з’їзд випускників програми особистісного та професійного ровитку “Державотворець”, на якому було ухвалено рішення про проведення всеукраїнського регіонального етапу “Державотворець в регіонах” за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Української  академії лідерства, Секретаріату Кабінету Міністрів України, проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI).

Державотворець Кіровоградщини:

✓ це створення системи особистісного та професійного розвитку молоді в області віком від 18 до 25 років, розвиток відповідального лідерства, підвищення рівня  громадянської активності, ознайомлення молоді з публічною адміністрацією та процесом державотворення, діяльністю засобів масової інформації, бізнесу та громадського сектору, її залучення до розроблення, ухвалення управлінських рішень і контролю за їх виконанням.

✓ це 7 днів програми, яка складається з трьох основних складових: освітньої, інформаційної та практичної, під час якої відбуваються ознайомчі візити до органів державної влади, засобів масової інформації, приватних компаній та громадських об’єднань.

✓ це «День управління», під час якого учасники програми супроводжують керівників органів державної влади, засобів масової інформації, бізнес-структур, громадських об’єднань упродовж цілого дня та беруть участь у нарадах, зустрічах тощо, маючи можливість ознайомлюватися з процесом державотворення від перших осіб, ставити запитання, пропонувати рішення.

✓ це 50 учасників, 8 годин на добу та можливість поспілкуватися, подискутувати з топ-спікерами різних галузей нашої області.

✓ Реалізація програми особистісного та професійного розвитку відбувалася з 30 вересня 2019 року по 6 жовтня 2019 року. Участь у проекті прийняли заклади вищої освіти нашого міста. Серед них, звісно, і наш ЦНТУ.

Як відзначає Дарина Карабанова: "Пройшли ці 7 днів дуже швидко і непомітно. Я отримала дуже великий досвід, багато нових знайомств та мотивацію. Дізналась я про цей проект дуже просто - від знайомих.

Дякую за проект організатору Грищенку Владиславу, який провів з нами ці 7 днів, та його команді - Писаревій Дар‘ї, Майклу Стоуну, Богдану Шевченку, Щербаку Іллі. Побільше б таких проектів, це круто і це розвиває молодь."

 

 


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: