Ми у соціальних мережах:
Главная Новости Новини вузу Вечір пам'яті Тараса Шевченка
Вечір пам'яті Тараса Шевченка
30.05.2018 Новини вузу Перегляди: 181

24 травня факультетська родина зібралася, аби вшанувати пам’ять людини, котра енергією свого слова спонукає до роздумів і вибору. Життєвого. Морального. Шевченко – поет народний за духом і елітарний за своєю пасіонарністю. Не повторюючи відомих істин про великого українця, ми вели  мову про Тараса, свого для кожного,  особливого, як і шлях до нього. Чи шлях до себе.

Ми, українці, – народ унікальний:  якщо інші народи мають одну Книгу, то ми –  Біблію і «Кобзар». Маємо свого Пророка. Про своє прочитання геніальності українського народу в поезіях Шевченка  розповіла З. В. Стежко.

Немає в Україні пантеону гетьманів, та є Чернеча гора над Дніпром і круча в Седневі, де Тарас Шевченко визначив своє завдання – не бути марателем паперу.

Цими днями виповнилося 160 років Шевченковому Щоденнику.

Щоденник – найчесніший жанр. 20 травня 1858 року Тарас Григорович зробив останні нотатки, а 12 липня подарував свого Щоденника М.М. Лазаревському на день народження. М.П. Тупчієнко поділився своїм баченням Шевченка – Людини.

Актуальність Шевченкового слова,  зрозумілого кожному, продемонструвала Т.В. Бабич, читаючи «Сову».

Імперативи любові до рідного краю і жертовної боротьби за волю знайшли  і знаходять відлуння в серцях різних народів. «Заповіт» Шевченка лунає різними мовами світу: група  студенток прочитала його польською мовою (викладач А. М. Мехеда), студент підготовчого факультету Ахмад Мохамад  із Кувейту – арабською і російською (викладач М. В. Ліпатова), а туркменка Бахтіярова Нілуфар – українською (викладач А. П. Царук).

Ведуча вечора А. П. Царук подідилася своєю поетичною і прозовою Шевченкіаною.

Атмосферу вечора було створено за допомогою записів пісень відомих українських гуртів на слова Великого Кобзаря, лунала «Мелодія» М. Скорика, а відеоряд довершував занурення в образний світ великого сина України.

Матеріал підготувала: Антоніна Царук
 


© 2013-2015 Кіровоградський національний технічний університет.Вхід
Всі права захищені. Хостинг від uCoz

При використанні матеріалів сайта посилання на сайт обовязкова.
Специальные возможности сайта: